Arayın:+90 (212) 505 0 505  E-posta: leras@leras.com.tr

Püskül’ün Tarihteki Önemi Ve Günümüzde Püskül

Püskül

Bu günün moda trendlerinde eskiden olduğu gibi lükse geri dönüyoruz. Eskiden olduğu gibi şimdi de el işçiliğini lüks olarak görüyoruz. Ve püsküller söz konusu olduğunda dikkat etmemiz gereken en önemli nokta kalite: Leras püskülleri gibi ipek ya da deri olsun, iyi bir püskül lüks ve otantik olmalı.

Püskül; F/W 14-17 sezonlarının trendlerinden ilham alarak 2018 ilkbahar/yaz sezonunda da sıklıkla karşımıza çıkacak bir akım!

Tarihte Püskül

16. ve 17. yüzyılda, Fransız süsü, el yapımı püsküller varlık ve gücü temsil ediyordu. Saraylarda ise zengin brokar perdeler ve kadife yastıklardan sarkan ipek püsküller olmadan asla iç dekorasyon tam sayılamazdı. Ama 20.yüzyılla birlikte ölçülü ve basit olmak yeni estetik anlayışı kabul edildiği için, gösterişli tercihler de silinip gitti. Leras Tekstil ise püskülü modern kombinlerinize uygun hale getiriyor. 2017 den beri püskül şık ve zarif kombinlerin kahramanı durumunda.

Günümüz Püskülü

En sevdiğimiz ayrıntılardan biri olan salaş Leras püskülleri, aslında 1920’li yıllardan beri ikinci kez trend halini alıyor. İlk olarak şık ve gece elbiselerinde kullanılan ve ışıltılı hali ile ortaya çıkan bu trend daha sonra 1980’li yıllarda geri dönüyor. F/W 18’i incelediğimizde ışıltılı ve çekici püsküller bu sefer yerini daha salaş ve bohem bir görünüme bırakıyor. Daha çok elbiselerde, kot ceketlerde, şortlarda ve yeleklerde kullanılan püsküller bu yıllarda en asi yönünü ortaya çıkarıyor.

Kombinlerinize Püskül Uyarlaması?

Bazen şık bazen de bohem bir hava estiren püsküller çoğu kıyafette en havalı yönü ile ön plana çıkıyor. Aplikeler, kol ve etek uçlarına eklemeler gibi kombininin tümünü ele geçirmeyen ama varlığını da hissettiren dokunuşlar, aynı zamanda görünüme feminen bir hava da katıp, yaratıcılığınız ön plana çıkarıyor.

Gece kıyafetlerinde sezonun en farklı stilini de yine püsküller oluşturuyor. Dans elbiselerini andıran uzun püsküllü elbiseler, bu kış gece davetlerinde en sık göreceğimiz modellerin başında geliyor. Leras püsküllerinin farklı bir hava kattığı Calvin Clain, Dolce Gabanna, Chanel gibi markalarında koleksiyonlarında yer alan bu elbiseler, nostaljik havalarından çıkıp oldukça modern kesimlerle yeniden şekillenmişler.

Leras Püskülleri

Leras Tekstil sahip olduğu geniş ürün portföyü ile sizi farklı tasarımlarda püskül örnekleri sunuyor. Farklı renk ve farklı ebatlarda kaliteli püskül modelleri arasından tasarımlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.