Arayın:+90 (212) 505 0 505  E-posta: leras@leras.com.tr

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Sn. Mehmet ZEKİ EREN

Bugün dantel, brode, güpür , son trend fashion kumaş ve hazır giyim alanında yapay zekayla iş sistemini dijitalleştiren, sektörde iddialı, yenilikçi ve güvenilirliği ile fark yaratan şirketlerin ana çatı markası olan Leras Tekstil’in temelini 1993 yılında attı.

1975 yılında Siirt Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. Öğretmen olarak; 1975-1978 yılları arasında Antalya/Kaş’ta ve 1978-1990 yılları arasında İstanbul/Esenler’de görev yaptı. Yüzlerce öğrencinin yüreğine dokunarak çevreye ve topluma duyarlı nesiller yetiştirmek için özveri ile çabaladı.

1979’den 1999 yılına kadar 20 yıl boyunca eşinin üzerine kayıtlı olan okullara yönelik kitap ve kırtasiye malzemeleri satışı yaptığı kırtasiye dükkânını işletti.

Öğretmenlik mesleğini icra ederken aynı zamanda 1988 yılında Anadolu Üniversitesi’nden mezun oldu.

1990 yılında kendi isteği ile çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden ayrıldı.

1987 yılında iş ortaklarıyla İstanbul/ Tahtakale’de, Güngören/Merter’de tekstil ham madde, aksesuar toptan alım ve satışı ile beraber boyahane firmasını işletti. Aynı zamanda Antalya ve Alanya’da deri alım- satımı ve hazır deri giyim imalatına da atılarak yönetim ve işletme başarısını sürdürdü.1992 yılında iş ortakları ile olan ticari ortaklığını sonlandırdı.

1993 yılında Leras Tekstil firmasını kurdu. Dantel,brode, güpür gibi tekstil kumaş ve ham madde üreten, ithalat ve ihracat yapan sektörün güvenilir ve iddialı şirketini gururla bugünlere taşıdı.

Sahip olduğu vizyon ve çalışmaları ile büyüme kararı alan Mehmet ZEKİ EREN; dantel,brode,güpür ;toptan kumaş satışıyla birlikte  2017 yılında ‘Fashion Fox’ markasıyla birlikte hazır giyim dünyasında da yerini aldı. Toptan satış mağazaları ile iç piyasaya yönelirken ihracat ağını da genişletti.

İkinci kuşak aile bireylerini liyakat ve ehil kıstasları doğrultusunda profesyonel olarak şirket yönetimine üst düzey yöneticiler olarak dahil etti. Dünyanın çok önemli tekstil markalarının onaylı firması olarak ,iş,kalite ve kapasite gücünü ileri düzeye çıkardı.

Genç ve dinamik yönetim kadrosu ile günün koşullarına göre iş süreçleri dizayn ederken AB normlarını da ölçüt olarak almaktadır.

Leras School projesi ile eğitimci kimliğini her zaman ön planda tutarak, eğitim ve gelişim faaliyetlerine önem vermekte, şirket içi verilen eğitimlerle kurumsal kapasitesini arttırmayı ve sürekli eğitme-öğretme kültürünü yaratmayı amaçlamaktadır. Mutluluk Fabrikası projesi ile de çalışanların; bağlılık ve aidiyet duygusu kazanmaları için motivasyon etkinlikleri ve sosyal sorumluluk projeleri geliştirmektedir.

2010 yılında iş ortaklarıyla kurdukları 2000’i geçkin büyük baş hayvan barındıran ve uluslararası standart koşullarında hizmet veren işletmenin kurucu ortaklarından olup, süt endüstrisinde de yerini aldı.

Mehmet Zeki EREN; MÜSİAD ve Bomonti İş Adamları Derneği Üyesi olarak sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almaktadır.