Arayın:+90 (212) 505 0 505  E-posta: leras@leras.com.tr

Tekstil Aksesuarları ve Kullanım Alanları

Sözlükte Aksesuar;

Aksesuar sözlükte detay, ayrıntı anlamına gelir. Daha geniş anlamda incelediğimizde aksesuar, Fransızcadan alınan kapsayıcı bir deyim olup “giysileri modaya uygun şekilde tamamlamak, süslemek amacıyla kullanılan malzemelerdir” diye de tanımlanır.

Tekstil Aksesuarları ve çeşitleri nelerdir?

Leras Tekstil olarak “aksesuar değer katar” düşüncemizle çıktığımız bu yolda aksesuarın önemini her zaman vurguluyoruz. Aynı zamanda aksesuarda çok ince detaylara önem vererek oluşturduğumuz ürün portföyümüzü sıralamak gerekirse,

LEZ DANTEL:

– Naylon Likralı Lez Dantel

– Kdk Kabartmalı Lez Polyester Dantel

– Naylon Lez Dantel

– Pamuk Lez Dantel

– Pes Lez Dantel

– Pamuk Lez Brode

– Pamuk Polyester Lez Brode

– Nakışlı Lez Brode

– Polyester Lez Brode

– Mikropes Lez Dantel

– Bütün Ürünler

BANT DANTEL:

– Likrasız Bant Dantel

– Likralı Bant Dantel

– Fisto Bant Dantel

– Sakallı Bant Dantel

– Güpür Bant Dantel

– Bütün Ürünler

TAŞ:

– Geometrik Desenler

– Yüz Desenleri

– Çiçek ve Kalp Desenler

– Kuru Kafa Desenleri

– Hayvan Desenleri

– Bütün Ürünler

SAÇAK:

– Simli Degrade Saçak

– Simli Saçak

– Degrade Saçak

– Bütün Ürünler

FERMUAR:

– Naylon Fermuar

– Kemik Fermuar

– Metal Fermuar

– Bütün Ürünler

İTHAL ÜRÜNLER:

– Broş

– Yaka

– Şerit

– Aplik

– Yeni Sezon şeklindedir.

Leras aksesuarları ünlü markalardan tarafından kıyafetten ev tekstiline, dekorasyondan ayakkabılara kadar çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bu aksesuarları modanın tamamlayıcı unsuru olmakla birlikte aslında modayı yaratan parçalar aksesuarlardır. Fransız dantel modası diye bir akım duymuş olmanız çok muhtemelken pamuklu kumaş şeklinde bir moda akımı duymuş olmazsınız.Leras 25 yıldır önce Türk modasında sonra büyük dünya markalarına ilham olacak Tekstil Aksesuarlarını üretmeye devam etmektedir.

Günümüzde Tekstil Aksesuarları ve Tekstil Aksesuarlarının Yeri

Hiç şüphesiz ki bir kıyafeti göz alıcı yapan detay aksesuardır. Dantel, saçak, tül, broş hepsi birer birer kıyafetlerinizin yıldız parçalarıdır. Leras Tekstil de sizin tasarladığınız kıyafetlerinizi uygun parçalar ile tamamlayıp modaya uygun hale getirir.

Yıllardan beri elbiselerimizi süsleyen dantel ve saçak, kullanım alanında bir çığır açarak ayakkabı ve çantalarda da trend oldu. Tasarımlarında modern ve yenilikçi aksesuar kullanmak isteyen tasarımcıların ise yeni gözdesi Fermuar oldu.  Geçtiğimiz sezonların modalarını incelediğimiz zaman pantolonların paçalarında fermuar kullanımının arttığını gözlemleyebiliriz. Fermuar işlev gören bir aksesuar olmaktan çıkıp tasarımın baş öğesi olmayı başardı.